Волинське Полісся: новий інвестор розпочинає діяльність. ФОТО

     Малородючі землі Полісся, що зосереджені в північно-східній частині області характеризуються болотистою місцевістю, лісистістю та чагарниками. Для ефективного господарювання, на цих землях була збудована система меліоративних каналів, які дозволяли контролювати рівень вологи в ґрунті. Проте цю систему спорудили ще за радянських часів тому подекуди вона потребує відновлення. Поліські землі малопривабливі для агровиробників, відтак частина з них почала заростати самосівами та чагарниками.

     Нещодавно з’явився інвестор з Рівненщини – Петро Троцький, який має намір вкладати кошти в розвиток Поліських територій Волинської області.

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко організував робочу поїздку у Маневицький, Камінь-Каширський та Любешівський райони з метою залучення облогуючих земель у сільськогосподарське виробництво.

     Петро Троцький зацікавлений в оренді земель поліських територій для вирощування сільсьгосподарських культур.

     Інвестор довгий період часу вивчав специфіку господарювання на поліських територіях та має відповідний досвід. Зокрема, в Зарічненському районі Рівненщини агропідприємство дало «нове життя» поліським землям, відновило меліоративні канали, наповнює місцеві бюджети, справно розраховується з пайовиками та бере участь у соціальному житті територій.

     Пів року тому в Любешівському та Камінь-Каширському районах було зареєстровано ТОВ «Стохід Нова Агро» - підприємство, яке уже офіційно оформило 1,5 тис га земель, почало вирубку самосійних лісів та чагарників, обробіток ріллі. Агропідприємство планує розширювати свої потужності, залучати більше земель у виробництво.

     Зі слів Петра Троцького, при оренді великих площ землі на одній територій – реєстрація окремого підприємства на даній території з тим, щоб податки від діяльності надходили в місцеву казну. Окрім того, планується укладати соціальні договори з сільськими головами та старостами, згідно яких щороку підприємство буде спрямовувати від 50 до 100 тис грн. на соціальні потреби місцевих жителів. Усе це безумовно дасть поштовх розвитку сільських територій Полісся.

     Отже, Юрій Горбенко і Петро Троцький зустрілися з керівництвом Маневицького району – головою райдержадміністрації Андрієм Линдюком, головою районної ради Анатолієм Мельником та представниками Управління регіонального розвитку Олександром Туриком і Миколою Пацаманюком.

     Вислухавши потенційного інвестора, Андрій Линдюк на карті району продемонстрував вільні для оренди земельні ділянки.

     Наприкінці робочої зустрічі обидві сторони висловили зацікавленість у подальшій співпраці та домовилися про наступну зустріч, під час якої узгодять юридичні питання щоб приступити до освоєння територій.

 

 

     Наступну зустріч Юрій Горбенко та Петро Троцький провели із заступником голови Прилісненської ОТГ Олексієм Гнатюком.

     «Ми вважаємо, що кожен клаптик землі повинен працювати. Незадіяна земля – це недопустимі втрати бюджету громади», - висловив позицію лідерів громади Олексій Гнатюк.

     Під час зустрічі розглянули кадастровий план території.

     Присутні домовилися про подальшу співпрацю.

     Ще одна зустріч відбулася у стінах Любешівської райдержадміністрації, де зібралися представники органів влади Любешівського і Камінь-Каширського районів.

     «Петро Троцький – наразі єдиний інвестор, який зацікавлений обробляти заліснені, заболочені та малородючі землі. Його наміри необхідно підтримати», - акцентував голова Любешівської ОТГ Олег Кух.

     Підприємство інвестора уже опрацьовує документи щодо оренди 5,3 тис. га землі по Любешівському району. Частина з них обробляється.

     Під час зустрічі обговорили ряд питань, які створюють перешкоди при оформленні оренди земельних ділянок. Зокрема, поки не відбулася передача земель за межами населених пунктів у комунальну власність Любешівської громади, яка мала відбутися ще у березні цього року. А також є труднощі із орендою земель що належать до відмерлої спадщини.

     Представники із Камінь-Каширщини запропонували для оренди землі біля сіл Видерта та Ворокомле.

     Оскільки виникли окремі питання, які потребують додаткового обговорення із фахівцями компетентних структур, було домовлено про організацію виїзної безоплатної правової допомоги в Любешівському районі за участі обласних відомств. Попередньо, захід відбудеться наступного тижня.

 

 

     Петро Троцький ознайомив Юрія Горбенка та голову Любешівської райдержадміністрації Сергія Фесика із тим, як підприємство освоює землі Любешівщини, оглянули роботу техніки в полі, поспілкувалися із директором ТОВ «Стохід Нова Агро» Андрієм Дамаскіном та місцевим трактористом Федором Дусиком.

     Працівники розповіли про технологію обробітку ґрунту. По району підприємство обробило 500 га ріллі. У планах – сівба соняшнику.

 

 

 

 

     Очільник головного аграрного відомства області оглянув адміністративне приміщення підприємства у Любешові, де саме працювали фахівці земельного відділу та відвідав базу на якій зберігається сільськогосподарська техніка.

     Резюмуючи робочу поїздку, Юрій Горбенко висловив сподівання, що діяльність інвестора буде прозорою і дасть поштовх до економічного розвитку Волинського Полісся. «Влада області зацікавлена в ефективному використанні земель, створенні нових робочих місць та наповненні місцевих бюджетів. Сподіваюся, діяльність даного підприємства принесе очікуваний результат», - зазначив Юрій Мефодійович.