Володимир-Волинський об’єднав національними традиціями. ФОТО

     В останній день вересня цього року у Володимирі-Волинську провели одинадцятий фестиваль традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я».

     Захід уже став традиційним для волинян, адже об’єднує не лише жителів Володимир-Волинського району, а й усієї області та радо зустрічає гостей, в тому числі із закордоння. «Український коровай-сузір’я» - фестиваль, що лунає дзвінкою українською піснею, милує око барвистою вишиванкою та пахне духмяним хлібом. Він оспівує національні звичаї, воскрешає забуті традиції, нагадує нам хто ми такі і ким були наші пращури.

     Розпочався фестиваль святковою ходою до парку «Слов’янський», де з головної сцени учасників дійства привітали організатори та почесні гості заходу - заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, голова райдержадміністрації Наталія Василець, голова районної ради Роман Гук, керівник ТзОВ «П’ятидні» Валерій Діброва народна артистка України Ніна Матвієнко. Вони подякували хліборобам краю за любов до землі, їхню працю та запашні короваї.

     Ніна Матвієнко порадувала учасників своїм виступом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Участь у фестивалі «Український коровай-сузір’я» взяв директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

     Фестиваль демонстрував весільні та жниварські традиції українського народу.

     По центру дійства красувалися 43 короваї випечені умілими руками господинь Володимир-Волинського, Луцького, Ківерцівського, Любомльського, Ратнівського та Шацького районів. Кожен коровай – своєрідний витвір мистецтва. Прикрашені стрічками, заквітчані, оздоблені калиною, дарами лісу та майстерно виробленими лебедями, лелеками, голубами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Представники районної ради висловили подяку майстриням-коровайницям, нагородивши їх.

 

 

 

     Крім виставки короваїв, представили ще й 15 снопів, які привезли з різних куточків Волині. До слова, в українській культурі сніп – це символ багатства, забезпеченого життя і родинного благополуччя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Окрім того, на фестивалі проводили майстер-класи та працювали етномайданчики та різноманітні виставки, як от виставка вишитих картин, подушок, рушників, старовинних знарядь праці, виробів народних умільців, композицій з природного матеріалу, дитячих малюнків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Весь цей час на головній сцені фестивалю із концертною програмою виступали фольклорні, вокальні, танцювальні колективи та окремі виконавці Волинської області, Львова та Києва.

     На додаткові сцені демонстрували весільні обряди та весільні сукні.

     Окрім того, під час фестивалю діяв ярмарок сільськогосподарської продукції, де фермери та власники особистих селянських господарств продавали власноруч вирощені овочі та фрукти, м’ясну продукцію, продукцію бджільництва, саджанці дерев, кущів та декоративні рослин, дрібних сільськогосподарських тварин та інше.

     Юрій Горбенко оглянув роботу ярмарку та поспілкувався з виробниками.

Власники особистого селянського господарства реалізують капусту, вирощену на власному обійсті.

 

Власниця ОСГ Валентина Подзізей із с.Зимне на ярмарку продає капусту сорту Агресор, яку вирощує власноруч на площі 20 сотих.

 

Одноосібник Володимир Кравець із сином Андрієм реалізовують столові буряки. Господарі обробляють 2 га власного паю.

 

Власник ОСГ Анатолій торгує картоплею, яблуками та томатами.

 

Фермер із Локачинського району – постійний учасник ярмарків сільськогосподарської продукції.

 

 

 

 

 

Пасічник Олег Крупнік спільно із сином Ярославом утримують 30 вуликів та продають продукти бджільництва.

 

Гурт с.Хоболтова