В аграрному закладі Волині обмінювалися досвідом з польськими колегами. ВІДЕО. ФОТО

     На базі Володимир-Волинського агротехнічного коледжу провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Професійна підготовка фахівців з елементами дуальної освіти».

     Захід відбувся 25 жовтня за участю представників польської делегації, директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка, начальника управління освіти та науки Людмили Плахотної та представників місцевої влади.

     Директор коледжу Олександр Коновалюк вітаючи присутніх у стінах закладу інформував про навчальний заклад, де поряд з основною професією випускник отримує робітничі професії. В коледжі є навчально-дослідне господарство та виробнича майстерня. На денній та заочній формах, навчання здійснюється за чотирма напрямами: «Техніка та енергетика аграрного виробництва», «Геодезія та землеустрій», «Право», «Транспорт».

     Юрій Горбенко зазначив, що коледж готує висококваліфіковані кадри, адже заклад поєднує теоретичну базу з практикою на сучасних потужних підприємствах.

     Студенти коледжу проходять навчальні практики у сільськогосподарських підприємствах району, таких як ТОВ «Агросвіт» (керівник - Євген Шелепіна), ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» (керівник - Аліна Сич), ТзОВ «Пятидні» (кервник - Валерій Діброва), ТзОВ «Луга» (керівник - Федір Ляснік). В подальшому випускники коледжу успішно працевлаштовуються, в тому числі на даних підприємствах.

     Людмила Плахотна охарактеризувала особливості впровадження дуальної освіти в області.

     Про систему навчання та здобуття аграрних професій, співпрацю та партнерство розповіли представники польської делегації: директор шкільного комплексу сільськогосподарського навчального центру Доброчина Анджей Дзелінський, директор департаменту розвитку сільських територій та сільського господарства в Маршалковському Офісі Вармінсько-Мазурської губернії в Ольштіні Ярослав Анджей Сарновський, віце-президент Національної ради сільськогосподарських палат Мірослав Боровський та директор сільськогосподарського шкільного комплексу у Смолянах Міхал Оттон Буковський.

     Протягом 16 років студенти Володимир-Волинського агротехнічного коледжу проходять виробничо-технологічні практики у Вармінско-Мазурському воєводстві республіки Польща, де вивчають сучасні технології виробництва в рослинництві та тваринництві.

     Також польські колеги розповіли присутнім про досвід проектної діяльності при фінансовій підтримці Європейського Союзу. Завдяки цьому вдалося залучити кошти для реалізації ряду проектів в аграрній галузі. Відеоматеріали реалізованих проектів у сфері агротуризму та екологічного фермерства демонстрували учасникам конференції.

     Про співпрацю з коледжем учасників конференції проінформували заступник начальника міськрайонного управління Держгеокадастру Оксана Гжиб та директор ТОВ «Володимир-Волинське АТП» Микола Шимчук.

     На завершення заходу, студенти розповіли про проходження практики в передових господарствах Волині та Польщі та порадували присутніх святковим концертом.