Ратнівський район: позитивна тенденція до корінного покращення пасовищ. ФОТО

     На виконання заходів Комплексної програми розвитку галузі агропромислового комплексу Ратнівського району на 2016-2018 роки на території с.В’язовні закладено 10 гектарів громадських пасовищ.

     Загальна вартість робіт по корінному поліпшенню пасовищ згідно проекту 68 тис. грн, кошти в сумі 30 000 грн. виділені як субвенція з спеціального фонду обласного бюджету, 38 000 грн. виділено Самарівською ОТГ.

     Всі механізовані роботи по підготовці площі до посіву проводились сільськогосподарською технікою ТОВ «Гірники Агро». До речі, ТОВ «Гірники Агро» в районі вже двічі провело механізовані роботи по посіву багаторічних трав, а саме у Млинівській сільській раді та Самарівській ОТГ. Насіння багаторічних трав закуплено в ПРАТ «Ковельнасінтрави», мінеральні добрива і транспортні витрати на їх доставку було здійснено за рахунок ПП Володимира Стеренчука.

     В районі склалася позитивна тенденція до корінного покращення сіяних та природних трав. Так, протягом 2012-2017 років посіяно по 10 гектарів багаторічних трав в 8 громадах – Ратнівській, Здомишельській, Забродівській, Залухівській та Гірниківській, Щедрогірській, Млинівський. В поточному році вже посіяно в Жиричівській, Прохідській сільських радах та в  Самарівській ОТГ по 10 гектарів, а також буде посіяно багаторічні трави 15 гектарів в Заболоттівській ОТГ до 10.09.2018 року. На наступний рік планують залужити по 10 га багаторічних трав Кортеліська, Видраницька, Жиричівська сільські ради та Заболоттівська ОТГ в с.Гута.

     Завдання лідерам громад - організувати правильне використання громадського пасовища задля збереження травостою, чергуючи сінокосіння та випасання тварин у наступному та послідуючих роках.