Елеватор ТОВ «П’ятидні» розпочав роботу в режимі пусконаладки. ФОТО

     Ще весною цього року відомий аграрій, керівник ТОВ «П’ятидні» Валерій Діброва розпочав будівництво потужного елеваторного господарства в місті Володимир-Волинський. Наразі об’єкт на завершальній стадії будівництва, більше того, його починають вводити в експлуатацію.

     Сучасний елеватор оглянув директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко сьогодні, 12 жовтня.

     - Елеватор розпочав роботу в режимі пусконаладки. Це дозволяє уже в робочому режимі сушити зерно кукурудзи, - повідомив Валерій Григорович.

     Будівництво на завершальній стадії. Тривають роботи з озеленення територій та облаштування господарських споруд і лабораторії.

     - Ось тут буде зелена зона, а на цьому місці – зробимо невеликий став, куди запустимо рибу, - розповідає Валерій Діброва, демонструючи місця своїх задумів.

     В будівництво елеваторного господарства аграрій «вкладав душу»: вивчав кращий світовий досвід, закупляв американське та бразильське обладнання, особисто проектував окремі споруди.

     І от, нарешті, комплекс майже готовий. ТОВ «П’ятидні» завозить на елеватор урожай кукурудзи, вирощений в своєму господарстві. За два дні обмолот і досушування завершують. До речі, урожайність на окремих площах становить близько 160 центнерів з гектару.

     До слова, потужності новозбудованого елеваторного господарства – 65 тисяч тонн зерна. Воно обладнане двома сушарками потужністю 1200-1400 тонн зерна за добу. Монтаж сушильного господарства проводить фірма AGROSTEEL з Білої Церкви.

     А також, у ТОВ «П’ятидні» придбали тепловоз та близько 60 вагонів для транспортування зерна в регіони України та закордон.

     - Всі, хто бажає отримати послуги по обмолоту, транспортуванню, очистці, сушінні і тривалому зберіганню кукурудзи, запрошую до співпраці, - наголошує Валерій Діброва.

     Оглянувши елеватор, Юрій Горбенко зауважив що це - сучасний підхід до елеваторного господарства. Це видно по усіх технологічних процесах і можливостях приймання, очистки, сушки та переробки зерна. І, відповідно, реалізації його як автотранспортом так і залізничним транспортом.

     А також, яз резюмував очільник головного аграрного відомства області, наявність даного об’єкті є додаткове джерело для доробки зернових культур, і особливо, в осінній період збору пізніх зернових культур – досушування. Добавилися потужності, яких не вистачало в області. Для прикладу, незважаючи на сприятливі погодні умови, аграрії не можуть на повну потужність молотити кукурудзу, бо не вистачає сушильного господарства.